Konkursi

Simpozijs Jelgavā

2007. gada oktobrī - novembrī.

 

 

Arhitektu simpozijā "Pagātnes mantojums rītdienas skatījumā", ko organizēja Jelgavas pašvaldība, 13 komandu konkurencē uzvarēja un  galveno naudas balvu  2500 Ls vērtībā ieguva SIA "ADZ birojs", kas savās skicēs bija paudis savu Jelgavas vecpilsētas un divu citu kvartālu attīstības redzējumu. Uzvarēja pragmantiskie risinājumi, kas loģiski un skaidri definēti realizēšanai.

 

Konkurss Ādažos

2009. gadas.

 

Metu un skiču projekta izstrāde Ādažu novada domes administratīvās ēkas būvniecības tehniskā projekta izgatavošanai.

Iegūta ir trešā vieta.

© ADZ birojs 2009

KVARTĀLA APBŪVE AP

SV. TRĪSVIENĪBAS BAZNĪCU

 

Šis kvartāls vēsturiski ir cietis visvairāk – no baznīcas ir palicis pāri tikai tornis un pēckara ēkas ir uzbūvētas nerēķinoties ar bijušo situāciju. Ir mēģināts atrast kompromisu, neko kardināli nenojaucot, bet izmantojot esošā baznīcas torņa apjomu. Apbūves priekšlikums paredz būvēt jaunu objektu: IZSTĀŽU UN KONFERENČU CENTRU. Šajā objektā ir integrēts esošās baznīcas tornis, saglabāts kā relikvija un izmantots jaunā apjoma akcentā. Ēkas jaunā daļa – vairāklīmeņu apjoms, kas kopumā ar esošo torni rada pilsētbūvnieciski nozīmīgu objektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VAĻŅU IELAS APBŪVE

 

1. Paredzēta vieta divām ēkām gar Zemgales prospektu un Akadēmijas ielu, kā arī kvartāla vidū. Kvartālā iebūvēta ēka turpina Vaļņu ielas perimetrālo apbūvi, novēršot ielas strupceļa iespaidu. Tiek pārbūvēta viena no esošajām dzīvojamajām ēkām, dodot turpinājumu Vaļņu ielai. Esošā veikala apjomā gar Pasta ielu tiek paredzēta pasāža, tādējādi funkcionāli savienojot Zemgales prospektu ar Pasta ielu pa Vaļņu ielas asi.

2. Iekškvartālā esošajām ēkām ir paredzēta fasāžu renovācija, modernizējot tās, pielietojot stikla – alumīnija piekārtās konstrukcijas.

3. Kvartāla labiekārtojumā tiks paredzētas autostāvvietas 1. stāva līmenī, kā arī jaunbūvējamās mājas 1. stāvā, – pagalms virs tā – terases.

 

 

 

 

 

 

 

 

VECPILSĒTAS KVARTĀLA APBŪVE

 

1. Šis kvartāls ir vecās Jelgavas vizītkarte un tādam tam arī ir jāpaliek. Maksimāli ir jāatjaunojamas un renovējamas esošas ēkas. Ja nav iespējama renovācija ēkas tehniskā (avārijas) stāvokļa dēļ, tad ir jābūvē ēka no jauna, stingri ievērojot vēsturiskās apbūves stilu, harmoniski iekļaujot kvartāla struktūrā. Ēka, kas atrodas uz Krišjāņa Barona un Vecpilsētas ielu stūra, ir 100% avārijas stāvoklī – būtu vēlams to būvēt no jauna, pilnībā saglabājot ārējo vizuālo tēlu.

2. Pilnībā ir jāveic kvartāla iekšpuses labiekārtošana un apzaļumošana.

3. Pret Jāņa Asara ielu esošajam ēkām ir jāveic fasāžu renovācija. Ir ieteicams iebūvēt 2 jaunas ēkas.

4. Šajā kvartālā esošajām un jaunajām ēkām ir jāpielieto vienots jumta seguma risinājums – sarkanbrūnā tonī. Šis princips dos vienotu vizuālo tēlu.

Made with Namu6